Zabieg Bascom Cleft Lift

Zabieg Bascom Cleft Lift

Plastyka  szpary międzypośladkowej Bascom Cletf Lift jest najmniej inwazyjną odmianą klasycznej metody chirurgicznego leczenia torbieli, polegającą na spłyceniu szpary międzypośladkowej. W odróżnieniu od innych metod chirurgicznych jest to zabieg oszczędzający tkankę podskórną i niewymagający rozległego i głębokiego wycięcia zmiany. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent może opuścić placówkę bezpośrednio po zabiegu.

27

Torbiel włosowa jest źródłem Twojego bólu i dyskomfortu?

Dowiedz się więcej o schorzeniu oraz dostępnych metodach leczenia.

zabieg silac torbiel jest zrodlem dyskomfortu

Kwalifikacja do zabiegu

Podczas wizyty kwalifikującej lekarz w oparciu o symptomy występujące u pacjenta oraz przeprowadzone badanie USG ocenia zmianę i stawia ostateczną diagnozę oraz w oparciu o ogólny stan pacjenta podejmuje decyzję o zabiegu i ustala dogodny termin.

Wskazaniem do zabiegu są rozległe, wielokanałowe torbiele po wcześniejszych operacjach, w zmienionej bliznami, głębokiej szparze międzypośladkowej z aktywną, uogólnioną infekcją. Niektóre zmiany wymagają wcześniejszego przygotowania – nacięcia ropnia, antybiotykoterapii czy drenażu.

Konsultacja proktologiczna w Centrum Pilonidalnym
Cleft Lift

Przebieg zabiegu

Po podaniu znieczulenia lekarz oznacza markerem linii cięcia na skórze, wycina płat skórny po jednej stronie szpary międzypośladkowej oraz mobilizuje skórę po stronie przeciwnej. Następnie otwiera przewlekłe ropnie, usuwa włosy i ziarninę, oczyszcza ranę i zamyka tkankę podskórną kilkoma warstwami szwów tak, aby jednocześnie spłycić szparę międzypośladkową oraz zszywa skórę szwem rozpuszczalnym. Z rany często wyprowadza się dren, który po kilku dniach jest usuwany. Dren ma zapobiegać gromadzeniu się płynu w ranie pooperacyjnej, jednak w niektórych przypadkach można z niego zrezygnować. Procedura trwa około 3h, a bezpośrednio po zakończeniu zabiegu pacjent może opuścić gabinet zabiegowy i udać się do domu. W odróżnieniu od innych metod klasycznych, jest to operacja oszczędzająca tkankę podskórną i nie wymagająca wykonywania rozległego i głębokiego wycięcia zmiany

Skuteczność zabiegu Bascom Cleft Lift

Zastosowanie metody Bascom Cleft Lift i spłycenie szpary międzypośladkowej cechuje się wysoką skutecznością i brakiem nawrotów u 98,5% operowanych pacjentów. 

0%

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami!​