3

Jak przygotować się do zabiegu?

Dzień operacji bywa stresującym momentem. Wiedza o tym, jak przygotować się do zabiegu oraz jak będzie przebiegać pobyt w placówce wpływa na poczucie komfortu i bezpieczeństwa pacjenta. Przez zabiegiem SiLaC lub Bascom Cleft Lift warto zadbać o kilka rzeczy.

Badania laboratoryjne

Kilka dni przed zabiegiem wykonaj badania krwi: morfologię, CRP oraz APTT. Jeśli wyniki będą w granicach normy, wystarczy że przywieziesz je ze sobą. Jeśli któraś wartość będzie poniżej lub powyżej wartości granicznych skontaktuj się telefonicznie lub mailowo z naszymi asystentkami.

Golenie

Nie musisz golić szpary międzypośladkowej przed zabiegiem. Lekarz usunie włosy z obszaru operacyjnego za pomocą specjalnej strzygarki chirurgicznej – zapobiegając powstaniu infekcji rany oraz wrastaniu włosów. Golenie nie jest również wskazane w czasie rekonwalescencji.

Znieczulenie do zabiegu

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu tumescencyjnym tzn., że lek przeciwbólowy zostanie podany w dużej objętości i małym stężeniu. Dzięki zastosowaniu takiego znieczulenia bezpośrednio po zabiegu opuścisz placówkę oraz wrócisz do domu bez bólu pooperacyjnego.

leczenie torbieli włosowej 2

Zjedz posiłek

Zabieg nie jest wykonywany w narkozie, więc nie musisz być na czczo. Bez względu na to, czy zabieg masz rano, popołudniu czy wieczorem zjedź porządny posiłek. Spadek cukru może sprawić, że zrobi Ci się słabo.

Ubranie

Na czas zabiegu dostaniesz specjalne, jednorazowe spodenki. Po zabiegu, i w czasie gojenia rany wybieraj luźne ubranie, które nie będzie krępowało Twoich ruchów, nie będzie obcisłe na pośladkach i w którym będzie Ci wygodnie. Unikaj dopasowanych jeansów i legginsów ze sztucznych materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *